Заощадити електроенергію на Великдень: поради від YASNO

Через карантин мешканці Донеччини проводять більше часу вдома, крім того, зараз багато родин готують святкові страви до Великодня, тож споживання електрики зростає. Постачальник електроенергії та енергоефективних рішень YASNO радить, як зменшити витрати.

Електрична плита – один із найбільш витратних приладів на кухні. Але дотримуючись простих правил під час приготування, можна зменшити споживання енергії на 15-20%:

·         Щільно закривайте каструлю кришкою при варінні – так енерговитрати зменшуються у 2,5 рази.

·         Варіть на мінімальному положенні конфорки одразу після закипання води.

·         Якщо вам треба приготувати невелику кількість їжі, використовуйте маленький посуд з товстим дном. Діаметр дна посуду повинен відповідати розміру конфорки.

·         Вимикайте плиту за кілька хвилин до завершення приготування та накривайте посуд кришкою – залишкове тепло само доведе страву до готовності.

Для нагріву чи кип'ятіння води економніше використовувати електрочайник, для розігріву їжі – мікрохвильові печі.

Холодильник цілодобово витрачає електроенергію. Щоб заощадити:

·         Намагайтесь запам'ятати розташування продуктів у холодильнику, аби не відкривати дверцята часто та надовго.

·         Не розташовуйте прилад ближче ніж 5 см від стіни, а також поряд з плитою або опалювальними системами.

·         Гарячу їжу охолоджуйте до кімнатної температури перед тим, як ставити в холодильник.

·         Періодично розморожуйте холодильник, бо обледеніння на стінках морозилки підвищує електроспоживання на 15-20%.

Якщо плануєте придбати новий холодильник, обирайте модель із функцією no frost та класом енергоефективності А та А+. Це стосується й іншої техніки.

Економити до 50% витрат на електроенергію можна з набором Розумний Watt.

«До набору входить двозонний лічильник, який дозволяє сплачувати вдвічі менше за електроенергію, спожиту з 23:00 до 7:00. Вночі можна, наприклад, готувати страви у хлібопічці, мультиварці або духовій шафі. А розумні розетки допоможуть вірно запрограмувати час увімкнення енергоємних приладів. YASNO піклується про здоров'я своїх клієнтів, тож набір встановлять «під ключ» після закінчення карантину. А вже зараз його можна обрати на сайті постачальника зі знижкою 15% й отримати доставку поштою», – відзначив директор YASNO в Донецькій області Олександр Северін.

Довідка:

YASNO – постачальник електроенергії, рішень з енергоефективності та для електромобілів, що надає послуги для 3,5 млн українських сімей та юридичних клієнтів у Києві, Дніпропетровській та Донецькій областях. YASNO прагне забезпечити клієнтам сервіс європейського рівня та розвиває онлайн-обслуговування. Для зменшення витрат клієнтів на енергію постачальник пропонує енергоефективні набори, розумне освітлення, сонячні дахи, системи зберігання енергії, послуги енергоаудиту, енергосервісу та енергоменеджменту. Електроавтомобілісти можуть замовити в YASNO зарядні станції для встановлення вдома або в офісі та отримувати додатковий дохід.

Прес-служба YASNO

у Донецькій області