Шановні жителі міста!

200325_5176.jpg

Світом шириться коронавірус COVID-19, це одна з найбільших епідемій в історії. Глобальна пандемія COVID-19 активно змінила звичний ритм життя в багатьох країнах, в тому числі й в Україні. Ситуація у всьому світі - це позапланова перевірка на міцність. На швидкість реакцій. Нам потрібно вистояти в боротьбі з важким вірусом, який нещодавно здавався безглуздим жартом, непорозумінням. Зараз він став загрозою для всієї України. Для кожної сім'ї. Для кожного бізнесу. Для будь-яких планів і починань.

Україна вживає усіх необхідних заходів, аби мінімізувати ризики розповсюдження інфекції на території держави. Прийняті безпрецедентні  державні заходи з протидії епідемії та захисту населення, і ми мусимо об’єднати можливості і ресурси для  їх виконання. Тільки від нас залежить, як швидко ми впораємося з цим невидимим ворогом. Потрібно не так багато: носити маску, користуватися антисептиками, дотримуватися дистанції на вулицях, утримуватися від відвідування дитячих та спортивних майданчиків, дотримуватися умов карантину і берегти один одного. Самоізоляція - найдієвіший метод зупинити вірус. Зараз настав той час, коли можна врятувати людство, не виходячи з дому. Підтримуйте рідних по телефону, якщо ви далеко. Допомагайте тим, кому потрібна ваша турбота. Тому що коронавірус - це ще і перевірка на людяність.

Кабінет міністрів запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та продовжив карантин до 24 квітня 2020 року.  При цьому передбачено, що карантин можуть як продовжити, так і припинити раніше строку. Прошу вас не плутати надзвичайну ситуацію та надзвичайний стан, режим надзвичайної ситуації не обмежує конституційні права громадян, а «лише консолідує зусилля для подолання загрози».

У рамках загальнодержавного карантину впроваджено низку превентивних та безпекових заходів.

Нагадую, що особам, які нещодавно відвідували країни, де зафіксоване поширення COVID-19, рекомендується самоізолюватись на термін не менше 14 днів. Самоізоляція виключає будь-які ситуації тісного та тривалого контакту з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше 1 метра), участь у публічних заходах, релігійних відправах, перебування у колективі, користування громадським транспортом тощо.

НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ:

- заборонено масові заходи за участю більше 10 осіб, включно з обрядами та церемоніями (крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів місцевого самоврядування);

- припинено пасажирські перевезення у приміському сполученні. Особистий автомобільний транспорт громадян може здійснювати рух без обмежень;

- забороняється робота, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема: закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, закладів культури, побутового обслуговування (салонів краси, косметологічних кабінетів тощо), фітнес-центрів. Допускається, що ресторани та кафе можуть надавати свої послуги, застосовуючи адресну доставку замовлень за умовою, що персонал буде забезпечений засобами індивідуального захисту;

- тимчасово забороняється робота ринків та подібних до них поліфункціональних суб’єктів торгівлі з реалізації продовольчих та непродовольчих товарів. Повинні працювати лише продуктові магазини, аптеки, банки, автозаправні станції, медичні заклади. Втім, без нагальної потреби рекомендується обмежити відвідування закладів охорони здоров’я, всі консультації лікаря – у телефонному режимі.

Шановні підприємці! Прошу вас необґрунтовано не завишати ціни та з розумінням поставитися до того, що Гірницька міська рада діє лише в рамках діючого законодавства та не надає індивідуальних дозволів на здійснення торгівлі та надання послуг.

Суб’єктам господарювання для ведення торгівельної діяльності забезпечити:

- посилення поточного прибирання, дезінфекційного режиму, режиму провітрювання;

- наявність засобів індивідуального захисту для персоналу (масок, разових рукавичок), дезінфекційних засобів, антисептиків для рук;

- роботу персоналу в масках з додержанням термінів та умов їх використання;

- одночасне перебування у торгівельному залі не більш однієї людини на 10 кв.м., врегулювати відстань в черзі між покупцями не менше 1,5-2 м;

-  недопуск до роботи працівників з ознаками захворювання на ГРВІ та ГКІ;

- інформування населення про заходи профілактики захворювання, розповсюджуючи пам’ятки на вході та у приміщенні підприємств.

Також прошу служби таксі не допускати завищення вартості проїзду.

Закликаю місцевих жителів з усією відповідальністю поставитися до власної безпеки та безпеки ваших рідних:

- не ігнорувати обмежувальні заходи, дотримуватись карантинного режиму;

- не виходити без потреби на вулицю;

- регулярно обробляти руки спиртовмісним засобом або ретельно мити їх з милом;

- вдягати маски;

- дезінфікувати поверхні;

- не займатися самолікуванням у разі симптомів ГРВІ;

- не створювати паніку в продуктових магазинах;

- зберігати дистанцію не менше одного метра від людей та дотримуватись заходів особистої гігієни.

При підвищенні температури, появі кашлю та затрудненні дихання звертайтеся за медичною допомогою. Зателефонувавши за номером 103, вам нададуть консультацію, а, в разі потреби, направлять спецавтомобіль невідкладної допомоги.

Звертаюсь до вас з проханням зберігати спокій, мити руки, а саме головне - дотримуватися карантину та відноситись з розумінням до медиків. Підвіз продуктів та медичних препаратів в місті відбувається в штатному режимі.

Уникайте паніки та користуйтеся інформацією лише з офіційних джерел. Піклуйтеся про себе та своїх близьких і будьте здорові!