УВАГА! ЗВЕРНЕННЯ МІСЬКОГО ГОЛОВИ

200325_5176.jpg

Незважаючи на дотримання встановлених вимог, в області збільшується кількість осіб, яким лабораторно (методом ПЛР) підтверджено діагноз гострої респіраторної хвороби COVID-19, що спричинена коронавірусом SARS-CoV-2. Введені з березня поточного року карантинні заходи надали певні результати, але ïx пом’якшення були сприйняті мешканцями, як відміна карантину, що й призвело до зростання захворюваності.

В умовах пандемії вкрай важливо продовжувати дотримання карантинних та противірусних заходів й надалі свідомо ставитися до власної безпеки, не нехтуючи застереженнями.

Легковажність щодо засобів захисту несе великі загрози під час епідемії COVID-19.

Гірницька міська рада звертається до населення, керівників підприємств, установ, організацій всіх форм власності, підприємств торгівлі, сфери послуг, транспортних перевізників з вимогою чітко дотримуватися протиепідемічних заходів.

Щоб уберегти себе та своїх близьких, необхідно чітко дотримуватися відповідних рекомендацій. Не займайтеся самолікуванням і одразу звертайтеся до сімейного лікаря, якщо відчули симптоми захворювання.

Алгоритм дій у разі підозри на коронавірусну хворобу:

1. Онлайн-обстеження на Сovid-19

Ви можете пройти онлайн-тест на уточнення наявних або вірогідних симптомів захворювання. Пройти онлайн-тест  можливо за посиланням:

1. Дії людей з симптомами

Залишайтеся вдома.

Подзвоніть своєму сімейному лікарю.

Опишіть йому симптоми, історію подорожей. Розкажіть про те, чи були ви в контакті з людьми, які потенційно можуть бути інфіковані. Розкажіть про результати опитування, а також уточніть, на які саме запитання Ви дали стверджувальну відповідь.

Виконуйте інструкції свого лікаря.

У невідкладних станах — температура вище 38, яка не збивається, та ускладнене дихання — терміново викликайте “швидку” за номером 103.

У разі виникнення запитань — звертайтеся за телефонами:

Урядова гаряча лінія: 15-45

Гаряча лінія МОЗ: 0 800 505 201

Гаряча лінія ЦГЗ: 0 800 505 840

1. Рекомендації щодо профілактики COVID-19

мити руки з милом понад 20 секунд;

не торкатися руками очей, носа, рота;

чхати й кашляти —  у згин ліктя або прикриваючи рот і ніс серветками;

регулярно провітрювати приміщення;

дезінфікувати поверхні;

дотримуватися дистанції у 1,5 метри з людьми;

уникати рукостискань, поцілунків, обіймів.

1. Засоби індивідуального захисту

Закиньте гумки за вуха, розправте маску, щоб вона прикривала ніс та рот, обтисніть носову пластину. Маску слід змінювати, щойно вона стала вологою. Маску слід змінювати щочотири години.

Не можна чіпати зовнішню частину маски руками. Якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком. Не можна використовувати маску повторно. Не можна використовувати марлеві маски, вони не забезпечують належного рівня захисту.

Як знімати маску: не торкайтеся до її зовнішньої поверхні — зніміть маску за гумки, згорніть і викиньте у смітник.

Крім того, закликаємо дорослих бути більш пильними та слідкувати за дозвіллям дітей!

З повагою,

Гірницький міський голова