Питання з лічильником електроенергії: куди звертатись мешканцям Донеччини?

Зламався лічильник або є сумніви щодо його справності? Усі питання, пов'язані з технічним обслуговуванням приладів обліку, слід адресувати оператору системи розподілу, до мереж якого підключено будинок.

Згідно з Правилами роздрібного ринку електроенергії, постачальник здійснює нарахування за тарифами, встановленими державою, формує рахунки і доставляє їх споживачам. Постачальник електроенергії YASNO також може приймати показання лічильника або допомогти замінити старий лічильник на двозонний у складі енергоефективного набору Розумний Watt.

Оператор системи розподілу відповідає за якість та надійність електрозабезпечення, напругу, усунення аварій у мережі та роботу приладів обліку електроенергії. Тож саме до ОСР слід звертатися, якщо:

·       виникла аварія з лічильником (іскрить, димить, горить);

·       є сумніви щодо справності приладу;

·       не впевнені у правильності показань електролічильника;

·       необхідно замінити або опломбувати лічильник;

·       потрібно провести параметризацію (перепрограмування) раніше встановленого багатозонного лічильника на режим «день-ніч».

У Донецькій області технічним обслуговуванням електромереж і лічильників займаються оператори системи розподілу «ДТЕК Донецькі електромережі», «ДТЕК Високовольтні мережі», «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля», «Регіональні електромережі», «Укрзалізниця», НЕК «Укренерго». Для комфорту клієнтів їх контакти розміщені на сайті YASNO.

Передати показання лічильника постачальнику мешканці Донеччини можуть завдяки зручним онлайн-сервісам. Фіксують їх дистанційно і за допомогою контролерів і оператори системи розподілу. Щомісяця ОСР передають постачальнику інформацію про обсяги споживання для здійснення нарахувань.

«Ми в YASNO рекомендуємо клієнтам зменшувати витрати на комунальні послуги, змінюючи побутові звички і використовуючи енергоефективні рішення. Сплачувати вдвічі менше за електроенергію, спожиту з 23:00 до 7:00, допомагає енергоефективний набір Розумний Watt. Зараз його можна обрати на сайті постачальника зі знижкою 15% й отримати доставку поштою. Після закінчення карантину набір встановлять «під ключ», – відзначив директор YASNO в Донецькій області Олександр Северін.

Довідка:

YASNO – постачальник електроенергії, рішень з енергоефективності та для електромобілів, що надає послуги для 3,5 млн українських сімей та юридичних клієнтів у Києві, Дніпропетровській та Донецькій областях. YASNO прагне забезпечити клієнтам сервіс європейського рівня та розвиває онлайн-обслуговування. Для зменшення витрат клієнтів на енергію постачальник пропонує енергоефективні набори, розумне освітлення, сонячні дахи, системи зберігання енергії, послуги енергоаудиту, енергосервісу та енергоменеджменту. Електроавтомобілісти можуть замовити в YASNO зарядні станції для встановлення вдома або в офісі та отримувати додатковий дохід.

Прес-служба YASNO

у Донецькій області