Ясні дні: 1,7 млн кВт·год «сонячної» електроенергії виробили у квітні власники домашніх станцій Донеччини

Просьюмери* регіону згенерували майже вдвічі більше «чистої» електроенергії, ніж за три попередні місяці. Це дозволило їм лише у квітні заробити 6,7 млн грн, з початку 2020 року – 13 млн грн. Електропостачальник YASNO у Донецькій області здійснює виплати виробникам електроенергії за «зеленим» тарифом.

У квітні на Донеччині стало на 13 приватних сонячних станцій більше. Тепер 477 домогосподарств виробляють екологічно чисту електроенергію та задовольняють не тільки власні потреби, а й продають залишок у мережу. Більшість станцій встановлено у Маріуполі – 109. По 48 родин виробляють електроенергію у Слов'янську та Мангуші, ще 46 – у Нікольському.

«Ясні весняні дні сприяють збільшенню кількості виробленої просьюмерами електроенергії. Постачальник YASNO піклується про енергонезалежність клієнтів та пропонує встановлення домашніх сонячних станцій «під ключ». Попри карантин вже зараз можна подати документи для оформлення договору на продаж за «зеленим» тарифом електронною поштою або на сайті YASNO», – розказав директор YASNO в Донецькій області Олександр Северін.

Загалом в Україні, за даними Держенергоефективності, вже більше 24 тисяч домогосподарств генерують майже 700 млн кВт·год чистої електроенергії на рік.

*Просьюмери (від англ. prosumer, producer – виробник + consumer - споживач) – домогосподарства, що самостійно виробляють електроенергію для своїх потреб, а надлишок продають у мережу.

Довідка:

YASNO – постачальник електроенергії, рішень з енергоефективності та для електромобілів, що надає послуги для 3,5 млн українських сімей та юридичних клієнтів у Києві, Дніпропетровській та Донецькій областях. YASNO прагне забезпечити клієнтам сервіс європейського рівня та розвиває онлайн-обслуговування. Для зменшення витрат клієнтів на енергію постачальник пропонує енергоефективні набори, розумне освітлення, сонячні дахи, системи зберігання енергії, послуги енергоаудиту, енергосервісу та енергоменеджменту. Електроавтомобілісти можуть замовити в YASNO зарядні станції для встановлення вдома або в офісі та отримувати додатковий дохід.

Прес-служба YASNO

у Донецькій області