АКЦІЯ «Посади та збережи своє дерево».

200317_6319.jpg

20 березня впродовж 24 годин по всій країні в рамках проєкту “Озеленення України” висадять 1 мільйон дерев. Протягом останніх 500 років Україна втратила понад дві третини лісів і нині за лісистістю посідає передостаннє місце в Європі. Ліси в нашій державі займають площу приблизно 15 % її території.

Знищення лісів зумовило не лише дефіцит деревини для промисловості України, почалися процеси, які можуть стати незворотними. Вже зараз великі території, насамперед на півдні та сході України, відчувають нестачу води, і це прискорює деградацію природного середовища.

ЗАПРОШУЄМО    мешканців міста  долучитися  до озеленення та висадити тисячу дерев.

Для цього потрібно організувати акцію в своєму мікрорайоні, на прибудинковій території, у дворі, а також на територіях навчальних закладів, організацій та установ, в парках і скверах міста.

Для того, щоб посадити дерево, необхідно здійснити кілька етапів:

1. Визначити територію для садіння дерев.
  2. Погодити садіння дерев (кількість та види) з виконкомом.
  3. Розмітити місця висаджування дерев та погодити з спеціалістом з благоустрою.
  4. Підготувати територію для розміщення посадкових місць.

Ділянку, призначену для садіння дерев і чагарників, у першу чергу очищують від сміття, у тому числі природного.

1. Підготувати посадкові ями.

Під час копання ям верхні шари ґрунту складають в один бік, нижні – в інший. Якщо ґрунт із ям зовсім непридатний (будівельне сміття, важка глина та ін.), його замінюють доставленою з іншого місця родючою землею.

1. Правильно вибрати час садіння у залежності від погодних умов.

Дерева і чагарники можна висаджувати ранньою весною після відтавання ґрунту до початку розпускання листків, і пізньої осені, під час листопада. У разі весняного садіння деревні породи краще приживаються, ніж під час осіннього.

1. Просимо вас не висаджувати дерева під ЛЕП, на мережах водопостачання та водовідведення. Поряд будівель зелені насадження повинні висаджуватись на відстані не менше 5 м.
  2. Просимо здійснювати постійний догляд за висадженими зеленими насадженнями.
  3. Просимо зробити фото висадки дерев та надіслати на електронну адресу: priymalnya.gornyak@ukr.net
  4. Саджанці для висадки в визначених місцях можно отримати у виконкомі Гірницької міської ради (каб. №1).

Переглянути фото акції можна в галереї або за посиланням http://gornyak-rada.gov.ua/gallery/akcia-posadi-ta-zberezi-svoe-derevo