Вона – наш витвір, наша мрія, соборна вільна Україна!

Споконвічною мрією українців було об'єднання розрізнених частин України в межах однієї держави. І ось 22 січня 1919 року злилися століттями відірвані одна від одної частини єдиної України.

Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності. Важкий шлях пройшла Україна, щоб здобути незалежність і соборність своїх земель.

Сьогодні Україна, можливо як ніколи раніше, потребує єдності й соборності всього українського народу. Саме тому, 22 січня 2020 року творчим колективом Будинку культури за підтримки Гірницької міської ради було організовано та проведено Історичну годину «Вона – наш витвір, наша мрія, соборна вільна Україна».

Свято розпочалося символічним єднанням східної та західної України у вірші, який виконували учасниці художньої самодіяльності Будинку культури Плеханова Аліна та Харченко Аліна. Ведучі ознайомили присутніх з історичними фактами тих давніх, але значущих подій, закликали згадати про незліченні жертви наших співвітчизників, покладені на вівтар незалежності, соборності, державності та вшанувати пам’ять героїв нашої країни, які віддали своє життя заради територіальної цілісності України.

Святкового настрою заходу додали патріотичні пісні у виконанні Катерини Полятикіної та Олени Лавріненко.

На захід завітали представники усіх установ міста.

Присутніх привітала зі святом секретар Гірницької міської ради Олена Колошина, яка ще раз наголосила на тому, що  соборність – це символ  боротьби за волю, символ порозуміння між людьми, символ надії і віри у майбутнє нашої великої родини, що зветься Україною. До привітань приєднались представники Гірницького ПТУ: викладач – Наталія Шафієва та  учениця – Кондратенко Вікторія.

У фойє Будинку культури була організована виставка малюнків «Єдина країна».

Наприкінці свята усі присутні радо доєдналися до Всеукраїнської акції створення Живого ланцюга Соборності.

Т. Пяткова,

заступник директора БК м. Гірник