День Визволення Донбасу у Гірнику

Традиційно, 8 вересня у міському парку м. Гірника проводиться мітинг «Незламний Донбас!», присвячений Дню Визволення Донбасу від фашистських загарбників.

Цей рік не став винятком. Біля «Пам’ятника матері, що тужить» зібралося багато людей, небайдужих до подвигів героїв-солдат, які віддали своє життя під час Другої світової війни за Визволення Донецького краю.

Почесне право відкрити мітинг було надано Гірницькому міському голові Сергію Коваленку. Він привітав всіх присутніх і наголосив, що зараз у Гірнику проживає лише один ветеран – Козинський Станіслав Савович.
Напередодні мітингу Сергій Володимирович відвідав ветерана, привітав зі святом, вручив подарунки.

Із призивом пам’ятати великий подвиг героїв та закликом шанувати власну історію до присутніх звернулися депутат Гірницької міської ради Катерина Крохіна, заступник директора шахти «Курахівська» Анатолій Лисун, клірік Свято-Хрестовоздвиженського храму протоієрей Сергій Лукашенко. Як доказ того, що молоде покоління не забуває про звитягу та хоробрість наших дідів і прадідів у часи Великої Вітчизняної війни, пролунав вірш у виконанні Дудник Денізи.

Громада вшанувала пам’ять загиблих хвилиною мовчання та покладанням гірлянд пам’яті, корзин та квітів до Пам’ятника матері, що тужить, Могили воїнів, які загинули під час Другої світової війни (на дитячому майданчику «Морська держава»), до Пам’ятного знаку мирним жителям  м. Гірник, які потрапили 13 лютого 2015 року під обстріл важкої артилерії, до Пам’ятного знаку Визволителям Донбасу.

Ми є нащадками славного покоління наших предків, які подарували нам мирне і щасливе сьогодення. Наш  обов’язок – бути гідними їхнього подвигу, усіма своїми справами утверджувати мир, злагоду та суспільну гармонію у нашому славному містечку Гірник, на нашій рідній та вільній українській землі.

Заступник директора з ОМР

БК м. Гірник Пяткова Т.