1. У нас возле дома бегает стадо собак нападают на людей. Страшно дитей во двор пускать. Почиму начальство города ничиго не делает с этими сворами?

У нас возле дома бегает стадо собак нападают на людей. Страшно дитей во двор пускать. Почиму начальство города ничиго не делает с этими сворами?

Відповідає Гірницький міський голова

Сергій Володимирович Коваленко.

 

Шановна Людмило!

Згідно з ЗАКОНОМ УКРАЇНИ «Про захист тварин від жорстокого поводження», стаття 17. «Вилов та тимчасова ізоляція безпритульних тварин» (витяг з Закону):

    «Вилов безпритульних тварин здійснюється спеціальними службами, підприємствами, організаціями, уповноваженими місцевими органами влади, що працюють під наглядом органу ветеринарної медицини, у статутних документах яких зазначений відповідний вид діяльності.»

«Забороняється використовувати методи вилову, технічні пристрої і препарати, що травмують тварин або є небезпечними для їх життя і здоров'я.

    Вилов безпритульних (загублених, покинутих, залишених без опіки і бродячих) тварин проводиться з метою:

- повернення їх власникам;

- пошуку для них нових власників;

- тимчасової ізоляції відповідно до вимог цього Закону;

- їх обліку, реєстрації та регулювання їх чисельності методами біостерилізації.»

 

 За останніми даними відлов однієї собаки коштує 850 гривень.

У вартість відлову входить вартість літаючих шприців, голок, снодійного, петель, кліток. Вартість відлову дорослої тварини і цуценяти однакова. При цьому місто, яке наймає спецслужбу,  повинно заплатити за пальне окремо. 

Також утримання собаки, стерилізація та вакцинація, лікування – додаткові послуги підприємства: 2-2,5 тисячі гривень за собаку.

Місцевий бюджет не може дозволити собі такі витрати. А за порушення вищевказаного Закону передбачена відповідальність: найменше - штраф — від 3400 до 5100 гривень (200-500 неоподатковуваних мінімумів доходів), а також термін від 5 до 8 років позбавлення волі  (Закон України №5119-1 від 14.09.2016  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо впровадження гуманного ставлення до тварин)».)

Задать вопрос

Обновить

Два + три буде... (вкажить число)